Tábor je vrcholem skautského roku a možností vyzkoušet si naostro dovednosti získané na schůzkách a výpravách. Skautský tábor našeho oddílu je společný – všichni skauti a skautky se tak alespoň jednou ročně potkají na 2 týdny v přírodě.

U táboráku si zazpíváme a zažijeme zábavu, ale také společně zamyslíme. Foto: Jaroslav Šafer – Volt

Termín: zatím nestanoven

Místo: Frančina huť

Cena: zatím nestanovena

Jak se přihlásit: Každý kdo během roku nasbírá dostatečný počet bodů, dostane e-mailem přihlášku na tábor, spolu se všemi instrukcemi informacemi o táboře.

Kdy nás navštívit: Návštěvy jsou na táboře zakázány. Přidejte se ale na stavění nebo bourání tábora!

… a ty snídaně u čaje! Foto: Jaroslav Šafer

Stavba a bourání tábora

• Stavba tábora obvykle probíhá první týden prázdnin. Bourání po skončení všech turnusů.
  • na stavbu a bourání tábora mohou jezdit jen starší 15 let. Mladší pouze v doprovodu rodičů nebo vedoucího.
  • S sebou spacák, karimatku a stan. Spát pod širým nebem nedoporučujeme s malými dětmi a slabými spacáky.
  • Jídlo na stavění a bourání si vozí každý sám.
  • Práce bude dostatek v různých podobách a náročnosti (montáž staveb, stěhování materiálu, kopání latrýn aj.).

Pokud se chcete zůčastnit stavby nebo bourání tábora, kontaktujte vedoucího tábora, Jiřího Gärtnera.

Vedoucí tábora: Jiří Gärtner – Čáp (+420 608 226 822, capirochta@post.cz)
Zástupce vedoucího: Martin Frána – Vrána (+420 721 155 563, vranitko@gmail.com)

Není nad pořádný táborový putovní výlet! Foto: Iva Urbánková – Ivanka

Na co se děti mohou těšit:

• Celooddílový program i aktivity v družinách
  • Tábornické dovednosti: společné stavění jednoduchých vázaných staveb, vaření v Setonově hrnci aj.
  • Více pohybu než dříve
  • Každodenní vaření známých i neznámých pochutin pod vedením zkušených táborových kuchařů
  • Večerní programy plné zamyšlení a sdílení zážitků s ostatními
  • Lakrosové derby
  • Poutavá celotáborová hra

O bezpečí se po celou dobu tábora postará tým kvalifikovaných vedoucích, které již jistě znáte.

Pokud to není nutné, prosím, nenavštěvujte děti v průběhu tábora. V nutných případech předem informujte vedoucího tábora.

Sháníme:

• Zatím nic

Co s sebou: Co s sebou dítě potřebuje na tábor? Dozvíte se zde.

Nezapomeňte si zabalit vše potřebné! Foto: Patrik Šimr – Hombré