Registrace

Každý rok sčítá Junák – český skaut, z. s. všechny i skauty a skautky, kteří chtějí být členy a členkami skautské organizace. Tomuhle procesu říkáme registrace, protože při ní dochází k zápisu do zabezpečeného interního evidenčního systému (skautIS). Kdo se nezaregistruje, na další rok není členem organizace.

Členské příspěvky kterým říkáme registrační poplatek se platí na dobu běžného kalendářního roku – tj. od 1. ledna do 31. prosince. Ekonomické období tak nekoresponduje se skautským rokem, který je totožný s rokem školním.

Termínem pro odevzdání všech podkladů a úhradu registračního poplatku je každoročně do konce ledna.

Registrace u nováčků: vyplní přihlášku a odevzdají ji svému vedoucímu + uhradí roční registrační poplatek na účet skautského střediska.

Stávající členové: Uhradí do konce prosince roční registrační poplatek na účet skautského střediska.

Vždy aktuální přihlášky a evidenční listy najdete v sekci důležité dokumenty.

Roční registrační poplatky:

Poplatky pro rok 2022 jsou v následující výši.

• kdo zaplatí poplatek do 1. 1. 2022 – 780Kč
  • zaplacení poplatku do konce ledna 2022 – 830Kč
  • Opožděná platba (po 1. 2. 2022) – 880Kč

Částku, prosíme, uhraďte na bankovní účet střediska 2400959180/2010. Jako zprávu pro příjemce uveďte “Registrace 2020 Jméno Příjmení” (v případě registrace sourozenců uveďte všechny děti), jako variabilní symbol uveďte datum narození dítěte ve tvaru RRMMDD.

Registrační poplatek se dále dělí – částí se platí příspěvky vyšším organizačním jednotkám (skautský okres, kraj a ústředí), ze kterých je hrazeno mj. pojištění každého člena na jakékoli skautské akci, skautský časopis či chod celé organizace (mzdy placených pracovníků, produkce časopisů, dotace na nemovitosti a vybavení a další). Zbytek poplatku slouží k financování chodu střediska/oddílu, např. nájemní poplatek městu za užívání klubovny, údržbu a opravy či nákup materiálu. Z nevyužitých prostředků je tvořena rezerva pro nenadálé výdaje či nákup nového vybavení.